Biznesowy niemiecki dla firm

W świecie biznesu nieznajomość języków obcych często utrudnia zawieranie nowych kontaktów handlowych, a czasami wręcz stanowi faux pas. Dlatego coraz więcej firm dba o to, by ich pracownicy biegle władali językiem niemieckim, co znacznie ułatwia komunikację i sprzyja zawieraniu nowych umów.

Wiele szkół językowych oferuje pakiety dla firm i ich pracowników. Takie pakiety zwykle są tańsze niż pojedynczo wykupowane lekcje dla każdego z pracowników. Kolejną zaletą firmowej nauki niemieckiego jest fakt, że nauczyciel może poruszać zagadnienia i uczyć słów związanych z branżą, w której działa dana firma i każdy z pracowników obecnych na tego typu szkoleniach językowych ma szansę przyswoić taką samą wiedzę i zasób słownictwa.

Jak wiadomo każda branża ma swoje własne słownictwo, którego używa i nawet osoby znające język niemiecki czasami nie znają specjalistycznego i charakterystycznego dla danej branży słownictwa. Jest to szczególnie istotne jeśli mamy do czynienia z branżami związanymi z szeroko pojętą techniką, medycyną, prawem itp. Dzięki biznesowym kursom dla firm można w takiej nauce języka skupić się na słownictwie i zagadnieniach, które dotyczą danej branży. Wtedy wystarczy wyszukać szkołę językową, która oferuje kursy dla firm i ma doświadczenie ze specyficznymi potrzebami klienta firmowego.

Najczęściej lekcje języka obcego dla biznesu odbywają się w siedzibie firmy i w godzinach pracy. Dzięki temu właściciel może mieć pewność, że jego pracownicy uczęszczają na kurs, a poziom znajomości języka ciągle rośnie. Dobrą motywacją, oprócz tej oczywistej jaką jest korzyść ze znajomości niemieckiego w czasie wykonywania obowiązków zawodowych może być przyznanie premii dla najlepszych uczniów i ich postępy w nauce. Dzięki temu firma będzie miała doskonale wykształconych pracowników, którzy poradzą sobie z niejedną językową sytuacją.

Ilość godzin jaką należy wykupić w szkole językowej zależy od tego na jakim poziomie zaawansowania są pracownicy, a także jakiego poziomu znajomości języka wymagają ich codzienne obowiązki zawodowe. Zwykle kursy trwają ok. 10 miesięcy ze średnią intensywnością – 2-3h tygodniowo.