Konwersacje z native speakerem przez Skype

Nauka języków obcych to podstawa do znalezienia dobrej pracy ale przede wszystkim komfort i przełamanie strachu przy wyjazdach za granice, zawieraniu znajomości na całym świecie i poznawaniem kultur innych państw. Brak znajomości języka to poważna bariera w rozwijaniu swoich umiejętności i często duży kompleks.

Coraz częściej można spotkać obcokrajowców w naszych miastach, którzy chcą nawiązać znajomości czy prosić o podanie kierunku drogi do najciekawszych miejsc miasta. Staje się to wtedy dużym problemem i stresem dla osoby, która nie umie się posługiwać językiem. Nauka języków obcych jest nie lada przedsięwzięciem i wymaga ona dyscypliny, czasu i pieniędzy.

Istnieje wiele sposobów na przyswojenie nauki języka obcego a szkółki czy native speakerzy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych i sprawniejszy sposobów przyciągnięcia początkujących w nauce. Niestety szkoły nauki języków obcych wiążą się z dużym wydatkiem i nie wszystkich stać na ten komfort pobierania lekcji.

Brak czasu na zajęcia również stanowi problem, gdyż nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wygospodarowanie sobie dodatkowego wolnego czasu na pobranie nauki. Doskonałym i popularnym rozwiązaniem na uniknięcie tego typu barier jest nauka w domu. Prostym sposobem jest wyszukanie native speakera, który poprowadzi z nami indywidualne zajęcia przez internet a dokładnie za pomocą Skype.

Do lekcji potrzebny jest zaledwie wygodny fotel i komputer z zainstalowanym programem, dzięki któremu połączymy się z nauczycielem. Skype pozwala na bezpośredni kontakt z prowadzącym dzięki zamontowanym w monitorze kamerkom internetowym oraz mikrofonem czy słuchawkami. Lekcje są wygodne, sprawnie przeprowadzone a najważniejsze, że prowadzone są indywidualnie co wymusza na uczącym się skupienie uwagi na wykonywanych ćwiczeniach, zadaniach i konwersacjach.

Dodatkowym atutem konwersacji z native speakerem przez Skype jest fakt, iż lekcje z nim prowadzone są o wiele tańsze od grupowych zajęć w szkółkach czy korepetycjach domowych. To komfort nauki, który zachęca do regularnej nauki języków obcych.